מה זה NLP?

דמיינו לעצמכם שיכולתם להשיג כל מטרה…

מה עושה שיטת NLP?
שיטת ה-NLP מאפשרת ליצור שינוי חיובי ברגשות, מחשבות, התנהגות ואמונות מגבילות בחייו של האדם.

כיצד?
על-ידי כך שהיא רותמת את תת-המודע להשגת השינוי הרצוי. היא מאפשרת לחשוב ולחיות בעוצמה, לשנות אמונות והתנהגויות מגבילות, לשלוט בתחושות ומצבים נפשיים ולהשתמש במוח שלנו באופן המיטיב.
שינוי עצום שמתחיל מבפנים ומשליך על כל תחומי החיים!

מה פירוש N.L.P.?

N- nuero:
החושים באמצעותם אנו תופסים את המציאות. ראייה, שמיעה, מישוש, טעם וריח. אלו המסננים, או הפילטרים, הראשונים הקולטים את המידע והעולם שסביבנו.

L-linguistic:
למילים יש כוח ומשמעות. השפה והתקשורת שלנו הם כלים באמצעותם אנו חושבים, מדברים והופכים את התחושות למציאות. משפטים כמו; ״נראה לי שאני אף פעם לא אצליח..״ או, ״זה נשמע לי ממש מסקרן ומרחיב אופקים..״ מדגימים לנו כיצד הדובר בונה את הסיטואציה. המילים מייצגות את עולמו הפנימי ותפיסת עולמו של הדובר. שינוי באוצר המילים בו אתם משתמשים יכול להשפיע על הדרך בה תתנהלו במצבים שונים.

P- programming:
זיהוי, אבחון ולעיתים תכנות מחדש על מנת ליצור התנהגויות יעילות יותר להשגת המטרות. ממש כמו ללמוד טכניקה או דרך פעולה חדשה ויעילה יותר. ובגלל שמדובר במוח, למצוא ולתכנת במוח דרכי חשיבה, פעולה והתנהגות רצויים ויעילים יותר להשיג את המטרה.
התוצאה: לימוד מחדש של המוח לזהות סיטואציות ולהגיב אליהן בצורה שמקדמת אותנו למטרות שלנו.

איך זה עובד?
תהליך הטיפול ב- NLP בנוי מטכניקות שונות ומודלים רבים המבוססים, ברובם, על שיחה ומשתמשים ביצירתיות וביכולת הטבעית שלנו לדמיין – לראות את העתיד ולהביא אותו לכאן, אל ההווה.
שיטת NLP מסייעת בהתמודדות עם מגוון סיטואציות :

•  מבחנים – חרדת בחינות, מבחני בגרות, פסיכומטרי.
•  לקויות למידה.
•  קשיים חברתיים ורגשיים.

התהליך הוא קצר מועד, התוצאות ניכרות במהירות!

מה בדיוק עושים בטיפול?
תהליך הטיפול מותאם באופן ספציפי לכל מטופל, אך לרוב הוא בנוי משלושה שלבים:

 שלב 1:
היכרות, יצירת זמינות רגשית, הגדרת מטרה וחזון אישי, חיבור למשאבים וליכולות הפנימיים, ניקוי רגשות שליליים וניקוי החרדה.
 
 
 שלב 2:
איבחון אסטרטגיית למידה נוירולוגית, הקניית כלים ואסטרטגיות למידה, הוראה מתקנת- ללמד את המוח כיצד ללמוד, כלים להתמודדות בשעת לחץ וחרדה, שינוי אמונות מגבילות.
 
 
 שלב 3:
בניית השביל לפריצת הדרך, חיבור וחיזוק המשאבים לתמונה העתידית הרצויה, ביטול מכשולים עתידיים, שימוש בדמיון מודרך, סיכום התהליך והעצמה.
 

 
בזכות השיתוף וחיזוק השיח עם תת-המודע בתהליך, וגיוס הכוחות הפנימיים להשגת היעד והמטרה, השינוי נעשה באופן רציף ומתמשך גם לאחר סיום המפגשים. ועל כן גם נשמר לאורך זמן ואף למשך חיים שלמים.
 
עכשיו זה הזמן להתגבר על החשש ממבחנים ולהתחיל לממש את עצמך! אני כאן כדי ללמד אותך להתחבר ליכולות שלך, ללמוד – ולהצליח.
——————————————————
עוד קצת מה זה NLP?  לקריאה נוספת לחצו כאן
——————————————————