» לקויות למידה

קושי קבוע בלימודים » יוצר פער ביחס לשאר הכיתה, הפער » יוצר תסכול, התסכול » יוצר קשת של רגשות – כעס, פחד, קיפאון » שגורמים לכך שהפערים הולכים וגדלים וההשלכות מגיעות הרבה מעבר לציונים.

מוכר? זה יכול להיראות אחרת!

מתמודדים עם לקויות למידה, ומצליחים בחיים!

 

 

לקויות למידה

 
קשיי למידה, כגון חרדת בחינות
ובעיות קשב וריכוז, משליכים
ומשפיעים על תפקודו של התלמיד
בכיתה ועל הישגיו הלימודיים.

בנוסף נגרמים לתלמיד קשיים נוספים
בתחום הרגשי והחברתי וביטחונו
העצמי נפגע.

 

 
טיפול מותאם אישית להתמודדות עם לקויות למידה

שיטת הטיפול המוצעת במרכז מספקת לכל מטופל מגוון כלים המותאמים באופן קונקרטי לצרכיו, כאשר לכל אדם מורכב תהליך ייחודי המתאים לשלב בו הוא נמצא בחיים – גיל ההתבגרות, מעבר מחטיבת הביניים לתיכון, תקופת בחינות הבגרות, מבחן פסיכומטרי, לימודים אקדמיים, השתלבות בחברה חדשה ועוד.

הכלים אותם יקבל התלמיד בתהליך יאפשרו לו, בסופו של דבר, להתמודד עם הלקות גם ברמה הקוגניטיבית וגם ברמה הרגשית, כאשר מהלך הטיפול נעשה תוך שילוב של מגוון דרכי פעולה:

V-red   מתודות חינוכיות

V-red   מתן כלים פדגוגים מקצועיים

V-red   דרכי התמודדות יצירתיות, בהסתמך על שיטת NLP

V-red   פיתוח יכולות אורייניות ואוריינות חזותית.

התוצאה – שיפור ביכולות הלמידה של התלמיד, קבלת כלים להתמודדות עם מצבים שונים ותחושה של שליטה והתגברות על בעיות נלוות כגון חרדת בחינות, קשיים חברתיים, קשיים רגשיים ועוד.

Social-and-emotional-difficulties2

מה זאת אומרת "התאמה אישית"?
השונות בין אדם לאדם ובין לקויות הלמידה השונות מחייבת בניית תוכנית התערבות המתאימה לכל אחד באופן אישי, תוך שימוש בדרכי פעולה מתאימות ופיתוח סגנון התמודדות ייחודי.
כל מטופל המגיע למרכז עובר תהליך של אבחון והתאמה, הכולל זיהוי השלכות הלקות, זיהוי צרכים והתאמת פתרונות תוך מתן כלים יעילים ללמידה.

לקות למידה לא נגמרת בציונים

כאשר מאותרת לקות קיים סיכוי גבוה שקיימים גורמים נוספים העלולים להפריע ללמידה, לדוגמא – אחוז ניכר מלקויי הלמידה סובל גם מהפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות. לכן, חשוב לשלול את קיומן של בעיות נוספות, ואם הן קיימות, יש להתאים את המערך הטיפולי כך שייתן מענה גם להן.

חשוב להדגיש כי הטיפול אינו מחליף שיעורים פרטיים או הוראה מתקנת. הטיפול מספק לתלמיד כלים ללמידה, גיבוש אסטרטגיות פעולה ואסטרטגיות נוירולוגיות, ומאפשר לו להפיק את המרב מהשהות בכיתה או משיעורי ההוראה המתקנת.

עכשיו זה הזמן ליצור שינוי שמתחיל מבפנים ומקרין החוצה.
 
אתם מוזמנים ליצור קשר ולהגיע לפגישת ייעוץ ללא התחייבות